Instalacje gazowe


Poniżej przedstawiamy krótki opis najpopularniejszych firm produkujących instalacje gazowe LPG. Nasza firma posiada autoryzację wszystkich niżej wymienionych firm.

AC STAG

Samochodowe instalacje gazowe typu STAG firmy AC to zaawansowane systemy opierające się na sterownikach typu STAG Q-BOX PLUS  Q-NEXT PLUS Q-MAX PLUS. Są to produkty zaliczane do nowej generacji, wyposażone w System Autokorekcji ISA i OBD. Nowoczesne rozwiązania w systemie STAG Q-BOX  Q-NEXT Q-MAX zapewniają bardzo precyzyjne dawkowanie paliwa i optymalizację proporcji mieszanki. System dostosowuje się samodzielnie podczas użytkowania pojazdu, minimalizując ryzyko usterek. Jest on przeznaczony do wszystkich samochodów wyposażonych w silniki benzynowe o liczbie cylindrów od 1 do  8. Z kolei STAG GO-FAST jest jego zminiaturyzowaną wersją, stosowaną do wszystkich samochodów wyposażonych w 4-cylindrowe silniki benzynowe, w tym również turbo, system valvotronic, full group, półsekwencyjny i sekwencyjny wtrysk benzyny. Do aut z bezpośrednim wtryskiem stosowne są sterwniki serii STAG 400Dpi w wersji do 4,6,8 cylindrów które obsługują bardzo obszerną listę nowoczesnych siników (zobacz link  https://www.ac.com.pl/pl-warsztat-kody-silnikow ) oraz wiele innych.

PRINS

Holenderska marka PRINS jest zaliczana do bardziej zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie samochodowych instalacji gazowych. Najnowocześniejszy system sekwencyjnego wtrysku gazu jest zasilany benzynowo, a zamiast standardowej nakładki system wymaga jedynie zmiany paliwa, bez konieczności budowania dodatkowej „mapy” gazowej. W systemie stosowane są nietypowe rozwiązania techniczne, jak na przykład reduktor dla silników 400 konnych oraz japońskie wtryskiwacze KEIHIN, identyczne, jak w silnikach benzynowych. Najbardziej charakterystycznymi cechami systemu PRINS są: kompatybilność z protokołem EOBD, współpraca z silnikami wolnossącymi i turbo o mocy do 400 KM< automatyczne przejście na zasilanie benzynowe po wyczerpaniu gazu, przełącznik ze wskazaniem poziomu gazu, praktyczne programowanie systemu.

LOVATO

Firma LOVATO, której systemy instalacji gazowej do samochodów funkcjonują na naszym rynku to producent z ponad 50-letnim doświadczeniem. Lata pracy nad ulepszaniem wyrobów sprawiają, że jej produkty należą do wysokiej klasy wyspecjalizowanych systemów na ciekły propan (GPL) i metan (GNC) dla każdego typu pojazdu. Po stosunkowo długiej przerwie Lovato powróciło na polski rynek w nowej serii produktów Lovato Smart. System jest tańszy, prostszy i przeznaczony do samochodów mniej zaawansowanych technicznie. Stosuje się go zasilania wolnossących silników 3- i 4-cylindrowych. W stosunku do starszych wersji instalacja posiada nowy sterownik elektroniczny, listwę wtryskiwaczy i filtr fazy lotnej. Unowocześniono także oprogramowanie.

BRC

Instalacje gazowe marki BRC to kilka różnych możliwości do wyboru. Przede wszystkim wszystkie systemy tej marki można podzielić na dwie podstawowe grupy: systemy sekwencyjnego wtrysku gazu fazy lotnej, oraz tradycyjne mieszalnikowe. Do pierwszej grupy zaliczają się układy sekwencyjne Sequent SDI, 56, 32  czy Plug & Drive, które doskonale sprawdziły się w samochodach wyposażonych we wtrysk benzyny, a przeznaczone są do montażu w pojazdach trzy lub czterocylindrowych. Jest on również do najbardziej rozwiniętym systemem wtrysku gazu tej firmy. Z kolei do systemów mieszalnikowych zalicza się system Lambda JUST i BLITZ – oba stosowane do instalacji w samochodach z jedno i wielopunktowym wtryskiem paliwa, wyposażonych w sondę lambda oraz katalizator.